Konštrukcie v priemysle

Nie je žiadnym tajmostvom, že oceľové či kovové konštrukcie časom zhrdzavejú. Tryskaním piesku či sódy na povrch dokážeme odstrániť každú nedokonalosť tak, aby pieskované konštrukcie zostali bez poškodenia. V takýchto prípadoch často využívame hrubozrný piesok, aby bol výsledok čo najdokonalejší. Po opieskovaní odporúčame ošetriť povrchy kvalitnými holandskými nátermi.

Pieskovanie zbaví povrch akéhokoľvek náteru, hrdze, zašednutia, odlupujúcich sa vrstiev. Kovové povrchy sú po opieskovaní ako nové.

Záber na vnútornú stranu strechy z betónového podhľadu a železnej konštrukcie. Betónový podhľad je znečistený, konštrukcia je hrdzavá.
Rekonštrukcia strechy - pieskovanie železnej konštrukcie a ošetrenie náterom na kov a pieskovanie betónového podľadu a ošetrenie akrylovou farbou.
Pieskovanie kovovej konštrukcie a betónového podhľadu. Ošetrenie produktami značky NELF – FARBYX.
Detailný záber na kovovú konštrukciu, na ktorej je vidieť hrdzu a starý odlupujúci sa náter.
Detailný záber na kovovú konštrukciu. Pieskovanie odstránilo z kovu hrdzu a starý náter.
Záber na podhľad strechy pred pieskovaním. Kovová konštrukcia je hrdzavá a zanedbaná, betónový podhľad je špinavý a zanesený.
Záber na podhľad strechy po opieskovaní a po natretí. Pieskovanie odstránilo hrdzu, znečistenie a starý náter. Náter je estetický a chráni povrchy pred poveternostnými vplyvmi.
Detailný záber na kovový plot, ktorý je hrdzavý. Záber pred pieskovaním.
Detailný záber na kovový plot po opieskovaní. Pieskovanie odstránilo hrdzu.
Plechovú strechu sme opieskovali kremičitým pieskom v hrúbke 0,1-0,5 mm. Následne sme povrch ošetrili základným epoxidovým náterom NELFAPOX STL PREMIUM COAT a vrchným polyuretánovým náterom NELFADUR TOPFINISH ZG v odtieni RAL7022.
Kovová konštrukcia mosta pred prieskovaním. Detailný záber.
Kovová konštrukcia mosta po opieskovaní. Detailný záber. Kovová konštrukcia je už natretá epoxidovým a polyuretánovým náterom v bielom a zelenom odtieni.
Hrdzavý kov detailne odfotený.
Kovová konštrukcia po opieskovaní, natretí epoxidom a polyuretánom v bielom a zelenom odtieni.
Vstup na kovový most počas rekonštrukcie.
Vstup na peší most po rekonštrukcii. Most sa pieskoval, ošetroval epoxidom a polyuretánom.
Záber z dronu na kovový most počas rekonštrukcie.
Záber z dronu na kovový most po rekonštrukcii. Pieskovanie, epoxidový a polyuretánový náter.
Záber z dronu na peší most medzi Strečnom a Nezbudskou Lúčkou po rekonštrukcii.

Peší kovový most medzi Strečnom a Nezbudskou Lúčkou podliehal kompletnej rekonštrukcii. Našou úlohou bolo pieskovanie kovového povrchu mosta a následne nástrek epoxidovej a vrchnej polyuretánovej farby. Viac o tejto zákazke sme písali tu. Zároveň máme pre vás aj krátke video, ktoré si môžete pozrieť tu.

Naše ďalšie práce