technológia sodablast

Metóda SodaBlast predstavuje nový, moderný a hlavne ekologický spôsob čistenia povrchov. Jej princíp spočíva v použití špeciálnych nástrojov, ktoré striekajú sódu alebo piesok na znečistený povrch pod vysokým tlakom. Vo chvíli, keď sa sóda dotkne povrchu, jej kryštáliky sa roztrieštia, čím vzniká energia, ktorá odstráni znečistenie bez poškodenia povrchu. Vďaka možnosti regulácie tlaku dokážeme odstrániť akýkoľvek druh znečistenia. Táto metóda čistenia je rýchlejšia a bezpečnejšia. Nepoužívajú sa žiadne chemikálie, čím sa neohrozuje čistený povrch ani zdravie.

socha slobody

VEDELI STE, žE ... ?

Metóda SodaBlast bola vyvinutá v USA, keď stavební inžinieri hľadali čo najlepší možný spôsob čistenia Sochy slobody.  
Čistenie sódou je veľmi precízne, šetrné a jemné, čo vyznačuje aj fakt, že sa rovnaká metóda používa aj v stomatológii pri bielení zubov.

Ďalšou známou metódou čistenia povrchov je pieskovanie. Pri pieskovaní je však potrebné vziať do úvahy, že sa čistený materiál poškodzuje, vznikajú nerovnosti a škrabance. Tiež je potrebné vždy sledovať piesok, aby sa nedotýkal povrchu, ktorý čistiť nechceme. V opačnom prípade môže dôjsť k poškodeniu povrchu. Príprava pieskovania je preto časovo náročnejšia. Pri použití sódy môže dôjsť ku kontaktu aj s ostatnými povrchmi, ako napr. sklo, guma, chróm atď., bez poškodenia.

pred použitím sódy

po použití sódy

Copyright © 2019 sodablastslovakia.sk | Powered by sodablastslovakia.sk